2026.07.9.
Megkezdődtek az előkészítő munkálatok a Csavargyár utcától északra eső területre tervezett kutyafuttató és zöldterület kivitelezése érdekében.
Ezen a részen fogjuk kialakítani a Marina part új, több mint 1000 négyzetméter nagyságú kutyafuttatóját. Ezzel együtt zöldterületi fejlesztésként fákat ültetünk, parkosítunk ezen a részen.
A bal oldali képen a Marina part következő kutyafuttatójának helye és előkészítő munkálatai láthatók.
A jobb oldali kép a Cserhalom utca délebbi szakaszának kivitelezésének jelenlegi fázisát mutatja.
A Cserhalom utca-Mura utca-Turóc utca-Hajókovács utca kereszteződésében elkészült körforgalomban már zavartalanul halad a forgalom.
Innen jól látszik az a rész, ahol korábban a Marina kapu állt. Ezt a Cserhalom utca kivitelezésének kezdeti időszakában bontották el, ezzel rendezettebbé vált a Marina part bejárata.
Forgalomba helyeztük a Rákos-patakon átívelő új hidat, ez az első híd, amely elkészült a Cserhalom utca beruházásának részeként. Ez a híd már most megteremti a kapcsolatot a Vizafogó utca irányába.
Elsőként a keleti oldali híd lett kész, amelyet július 7-től vehetett birtokba a forgalom. Ekkortól kezdve a közösségi közlekedés és az autóforgalom egyaránt használhatja a hidat északi és déli irányba egyaránt.
Északra továbbra is csak egy rövid szakaszon lehet közlekedni a Vizafogó utca felől. A Csavargyár utcától a Hajóépítő sétányig jelenleg is csak déli irányba lehet haladni a Cserhalom utcán.
A jobb oldali képünkön a nyugati híd látható, melynek bontását az új híd átadásával egyidejűleg kezdtük meg.
A Csele utcánál ugyancsak körforgalom segíti a közlekedést, innen jelenleg a bal oldali képen látható új útszakaszon keresztül tudják megközelíteni a lakóházakat az itt élők.
A jobb oldali képen a Cserhalom utca építési területe látható, mely részben a keleti oldali útpályának ad majd helyet.
A beruházás ideje alatt a meglévő fákat kiemelten védjük, ezeket a favédelmi terv előírásai szerint kalodával vettük körbe. A bal oldali kép jobb oldalán látható a majdani kerékpárút kivitelezése.
A Cserhalom utca keleti oldalán ugyancsak irányhelyes kerékpárúton lehet majd közlekedni, mellette széles gyalogossétányt alakítottunk ki.
A Cserhalom utcában a XIII. kerület egyik fontos észak-déli átmenő utcájának felújítása 4,7 milliárd forintos beruházással valósul meg két év alatt.
Májusra elkészült az első körforgalom a Cserhalom utca beruházásának részeként.
Így halad a Cserhalom utca felújítása – ebben a cikkünkben drónfelvételekkel mutatjuk be a fejlesztés előrehaladását.
Az útfejlesztés kiviteli terveit itt, e cikkünk alján találja.
A XIII. Kerületi Önkormányzat beruházásában megvalósuló útfelújítás kivitelezése várhatóan két évet vesz igénybe. A beruházásról korábban itt írtunk.
Korábban közzétettük a látványterveiket, ezeken megtekinthetik, milyen lesz a Cserhalom utca.
A kivitelezésről cikkeink:
Két héten belül kész az új körforgalom a Cserhalom utcában
Jelenleg a keleti oldalon halad a Cserhalom utca építése
Még a téli szünet előtt elérte a 25 százalékos készültséget a Cserhalom utca kivitelezése
Már a második körforgalom épül a Cserhalom utcában.
A Rákos-pataktól a Meder utcáig zajlik a kivitelezés a Cserhalom utcában.
Elkészült a Rákos-patak feletti új híd alapja – halad a munka a Cserhalom utcában
Videón a legfontosabb információk a Cserhalom utca fejlesztéséről
Átmenetileg egyirányú lesz a Meder utca – zajlik a cölöpözés a Cserhalom utcában.
Már épül az első körforgalom a Mura utca és a Cserhalom utca kereszteződésében.
Július közepén már zajlottak a csapadékvíz-hálózat előkészítési munkálatai.
A munkálatokat június közepén próbacölöpözéssel kezdtük meg.
Amennyiben észrevétele, kérdése van, itt megteheti.